Maggie’s Leeds Centre/ Wielka Brytania / Heatherwick Studio; Zwycięzca w kategorii opieka zdrowotna

Autorzy zdjęć: Hufton + Crow

Presence in Hormuz 2 / Iran / ZAV Architects; Zwycięzca w kategorii domy. Autor zdjęć: Soroush Majidi , Tahmineh Monzavi , DJI , Payman Barkhordari

Ośrodek wsparcia osobom z chorobami nowotworowymi uzmysławia nam jak architektura może pomóc ludziom w ciężkich chwilach. Naturalne materiały, zieleń i skala przyjazna człowiekowi oraz odpowiednie oświetlenie słoneczne i specjalne konstruowane ściany naturalne regulujące wilgotność oraz kameralna domowa przestrzeń mogą sprawić lepszy komfort. Ten przykład pokazuje że służba zdrowia nie musi być super sterylna, zimna i odrzucająca. Może być i powinna być przyjemna i bezpieczna. 

Na irańskiej wyspie Ormuz powstała wielofunkcyjna zabudowa kulturalna, aby zintegrować miejscową ludność i odwiedzających wyspę gości. Jest to działanie prospołeczne integrujące miejscowy biznes, kulturę i rzemiosło w celu osiągnięcia powszechnego wzrostu dobrobytu w zakresie ekonomii, kultury oraz bezpieczeństwa. W projekcie wykorzystano miejscowe materiały i sposoby budowania. Kopuły wykonano przez miejscową ludność z użyciem ubitej ziemi. Efekt przypomina pęcherze ze spuchniętej ziemi gotowe do zakwaterowania. 

Serwis Archdaily ogłosił listę zwycięzców tegorocznego głosowania na "Budynek Roku 2021". 

 

To niesamowite w jak kreatywny i niezwykły sposób można myśleć o budynkach i przestrzeni w której żyjemy. Kategorie konkursu dotyczyły opieki zdrowotnej, mieszkań, domów, edukacji, małej architektury, hotelarstwa, wnętrz, przemysłu, sportu, komercji, architektury publicznej i krajobrazowej, biur, kultury, zastosowania i religii. Zaprezentujemy zwycięzców trzech kategorii: wnętrza, domy i zdrowie. Możemy dostrzec, że mikrocement jest obecny w najlepszych realizacjach.

25 lutego 2021

Popularny serwis Archdaily ogłosił listę zwycięzców tegorocznego głosowania na Budynek Roku 2021

 

Building of the year 2021; Archdaily

Copyright©MikrocementCraft